“Bryllupsmesse - opplev dagen hos oss, før selve dagen”
Lørdag 14 mars 2026 arrangerte vi en inspirasjonsdag for kommende brudepar for 2026 — en dag fylt med smak, musikk og vakre borddekkinger for å gi ekteparet en tydelig visjon for sitt bryllup på Svensefjøset.
Dagen begynte slik vi ønsker at gjestene skal oppleve et bryllup hos oss: velkomst i Bryggeriet med bobler, øl og fingermat. Her fikk deltakerne tid til å mingle og la de første inntrykkene sette stemningen.
I Storsalen presenterte vi flere dekte bord med ulike blomsteroppsatser levert av Mester Grønn og Blåveispikene. Hvert bord viste en unik stil og fargepalett, slik at brudeparene kunne finne inspirasjon som passer deres visjon. Vi hadde også utstilt vaser og pynt som vi låner ut fra Svensefjøset, samt et fullt dekorert bord med leiepynt kuratert av Ingeborg Soot (@ingeborgshome).
Ingeborg hadde flere roller gjennom dagen: hun leverte en nydelig sangfremføring som ledet oss inn mot middagen, og hun hadde videre ansvar for et dekket bord fylt med pyntegjenstander tilgjengelig for utleie. Hennes varme tilstedeværelse løftet stemningen og ga inspirasjon til både estetikk og seremoni.
Cecilie, hovmesteren, gjennomgikk meny og drikke-pakker, og forklarte hvordan vi setter sammen smaksprofiler som passer ulike bryllupsstiler. Etter presentasjonen fikk gjestene en smaksprøve av alle rettene fra vår selskapsmeny for sommeren 2026. Smakingen var lagt opp for at kommende brudepar skulle kunne danne seg et klart smaksbilde av menyen og ta velinformerte valg for sin store dag.
Som avslutning kom selve Sverre Sætre fra Sverre Sætre konditori for å fortelle litt rundt valg av bryllupskake og parene fikk smake på to av årets bryllupskake-smaker for sommeren.
Resultatet var en inspirerende og praktisk dag hvor parene fikk se konkrete dekorforslag, høre levende musikk, og smake seg gjennom menyen. Vi håper alle brudeparene forlot Svensefjøset med ny innsikt, klare ideer og begeistring for å planlegge sitt eget drømmebryllup hos oss.

